Ви се смее, во очи ве гледа и ДРСКО ЛАЖЕ.
На прашањето на новинарот дека во кампањата се возеше со приватен автобус БЕЗ СРАМ И ПЕРДЕ му реплицира: “напротив се возев со автобус на ЈСП Скопје”. А еве на протестите видете го и автобусот (со рег.табл. и гаражен број) и возачот од Слобода Превоз и сите други кои ги лажеше. Сега по 33 години работа и нив ги остави без пари, а Скопјани без превоз кој сега и за пари го нема, пишува на Фејсбук, Ленин Јовановски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.