Лидерот на ЛДП Горан Милевски спот на Фејсбук најави дека единствен кандидат зад кој ќе застанат во недела е Курто Дудуш за градоначалник на Шуто Оризари.

На сите други места остануваме на нашиот став, граѓаните и нашите поддржувачи да гласаат за оние кандидати за градоначалници кои сметаат дека се блиски до нашата идеологија, верувања, определби.
Да гласаат за оние кандидати кои сметаат дека ќе работат во интерес на граѓаните.
Ниту јас, ниту ЛДП и ДОМ немаме дадено јавна поддршка на ниту еден кандидат за градоначалник надвор од редовите на нашето движење-напиша Милевски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.