Во пресрет на Новогодишните и Божиќните празници, претседателката на Унијата на жени на ВМРО – ДПМНЕ Благица Ласовска заедно со членките на ИК го посетија Домот за стари лица „Хотел Идила Терзиева“.

Тие се дружеа со штитениците згрижени во овој дом и разменија искрени желби за престојните празнични денови.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.