Жители на населбата Црниче на социјалните мрежи се жалат дека крадец ноќе се шета низ нивната населба. Безбедносните камери на една од куќите го забележале неговиот лик кој е затскриен со маска и капа.

Жителите апелираат секој што има било каква информација да ја извести полицијата бидејќи веќе се ограбени неколку домови

 

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.