На вечерашнава акција од врата до врата во Капиштец бевме заедно со поранешниот градоначалник на Скопје Коце Трајановски
Драги луѓе, топол прием и убави идеи за Центар со душа – објави синоќа Наташа Котлар, кандидат за градоначалник на Општина Центар предложена од ВМРО-ДПМНЕ, која во посета на центарци беше со поранешниот скопски градоначалник Коце Трајановски.

Остана уште една недела до вториот круг од локалните избори. На 31 октомври Македонија повторно гласа, онаму каде во првиот круг не беше избран градоначалник. Во Скопје се бира во две општини, Центар и Кисела Вода. Скопјани гласаат и за градоначалник на Скопје. Котлар во Центар е во трка со Горан Герасимовски, кандидатот на Општина Центар.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.