Уште веднаш ќе започнеме со градба на два подземни паркинзи од најмодерен тип во Дебар Маало и Ново Маало. Исто така, на сопствениците на подземни гаражи во големите комплекси, како во Градски Ѕид, ќе им помогнеме финансиски гаражите да станат модерни и безбедни со цел да имаат обезбедено паркинг место.
За Центар со душа, напиша на Фејсбук, кандидатката на ВМРО ДПМНЕ за Центар, Наташа Котлар.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.