Токму против оваа бетонизација и насилно уништување на Водно се нафатив да се кандидирам за Центар, реагира на социјалните мрежи кандидатката за градоначалник на општина Центар од ВМРО-ДПМНЕ, Наташа Котлар.

Неконтролираното градење и уништувањето на малкуте зелени површини го направија Центар место со понизок квалитет на живот, а сето ова се случува среде центар на град во срцето на Водно. Ова мора да престане!

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.