Со пратеничката Велика Стојкова Серафимовска вечерва бевме на маалска средба во Ново Маало.
Изградба на целосна инфраструктура (улици, фекална и атмосферска канализација, водовод, нисконапонска мрежа) во новопроектираната модерна населба Ново Маало за мене ќе биде главен приоритет. Сите во Центар заслужуваат пристоен живот.
За Центар со душа.

Ова е пораката на Наташа Котлар на последниот ден од предизборната кампања. Кандидатката за градоначалник на Центар, поддржана од ВМРО-ДПМНЕ повикува граѓаните да излезат во недела и да го заокружат бројот 7.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.