Кога зборувам за СТОП за БЕТОНИЗАЦИЈА на ЦЕНТАР зборувам за конкретна анализа на сите параметри на сите ДУП-ови со што нема да си создадеме проблем во секојдневното живеење, вели Наташа Котлар, кандидатка за градоначалничка на скопската оптшина Центар која влезе во вториот круг на локалните избори кој ќе се одржи на 31 октомври.

Денес, долж улицата Васил Ѓоргов имаме згради надвиснати над тротоарите и сообраќај кој не е во никаков проток, вели Котлар.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.