На самиот крај на изборната кампања одвоивме време за заедничка дружба со кандидатите за советници на Коалиција за Обнова на Македонија.
Посетивме стотици семејства, поделивме илјадници програми, дадовме десетици изјави за медиуми.
Борбата за Центар со душа продолжува, напиша на Фејсбук, кандидатката за градоначалник на Центар од ВМРО ДПМНЕ, Наташа Котлар.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.