Наташа Котлар, кандидатка за градоначалничка на ВМРО ДПМНЕ во скопската општина Центар ветува бесплатен оброк за секој ученик во Центар од прво до четврто одделение.

Учениците ќе добиваат по еден здрав оброк на ден со специјално мени подготвено од нутриционисти. Придобивките се: поздрави деца, еднакви услови за децата, помотивирани деца во образованието, вели Котлар.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.