Корисник на Фејсбук од Скопје, сопственик на ресторан во центарот на градот, објави фотографии и видеоснимка од сигурносни камери, на кои се гледа костумосан маж кој оперира по скопските кафеани. Во коментарите на постот многумина потврдуваат дека истото лице им украло и ним паричник, дека пријавиле и лицето ѝ е познато на полицијата, но дека досега пријавата не вродила со конкретен резултат.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.