ПРОДОЛЖУВАМЕ СО АКЦИЈАТА ЗА ЧИСТЕЊЕ ПО НАСЕЛЕНИТЕ МЕСТА!

И овој викенд го поминуваме работно. Оваа сабота се уредува речното корито, се чистат улиците, детското и спортското игралиште и се фарбаат оградите на мостовите во село Љубанци.

Село Љубанци во минатите години беше заборавено. Продолжуваме со чистење и одржување на хигиената.

Како што ветивме, нема да заборавиме ниту едно населено место, затоа што граѓаните на општина Бутел заслужуваат многу повеќе!, објави на својот фејсбук профил градоначалникот на Бутел, Дарко Костовски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.