Од денес нов директор на ООУ “Панајот Гиновски” во Бутел 2 е Благородна Сотиров, информираше Дарко Костовски, градоначалник на Бутел.

Благородна долг период е предметен наставник во ова училиште, станува збор за исклучително енергична личност со високи професионални квалитети. Голема благодарност до досегашната директорка Ќамуран Реџа за одличната соработка и разбирање.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.