Најдобар тренер и најдобар спортист во Скопје, награда 13ти Ноември ! напиша Дарко Костовски споделувајќи фотографија од наградениот ТаеквондоКлубБутел.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.