Централниот регистар и официјално го впиша како вршител на должноста, директор на Јавното претпријатие Дрисла, Коста Начевски.

Него го именуваше Град Скопје.

Официјално, на страната на Централниот регистар е впишано и разрешувањето на досегашниот директор, Горан Ангелов,кој ја водеше депонијата додека со Дрисла стопанисуваше италијанска фирма, изминативе девет години.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.