Фотографии на кои се гледаат авиони кои го надлетуваат главниот град вечерва пристигнаа во нашата редакција. Граѓаните се зачудени од несекојдневната глетка на македонското небо.

Засега нема официјални информации за какво надлетување станува збор.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.