Сопственикот на Енергосистем, Зоран Кондратенко, преку социјалните мрежи испрати апел за помош на пациентите кои лежат на Инфективната клиника. Потсети дека голем дел од нив доаѓаат од Дебар и Центар Жупа и нивните најблиски немаат како да им донесат основни продукти за секојдневна потреба.

Ги повика сите хуманитарни организации, здруженија, поединци, да донираат средства за лична хигиена, свежо овошје, постелнина, крпи…

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.