ФАТЕНИ НА ДЕЛО! Вработени во општина Бутел фрлаат ѓубре и прават огромни депонии во населеното место Кучевачка Бара, пишува на Фејсбук страната  Го сакам Бутел.

-Ова е голем срам, ова срамно дело мора да има и одговорност ! За што служат вработените во општина Бутел, за да ги чистат депониите или да ги создаваат !? Кој им даде наредба на вработените во општината да го направат овој грозен чин !? Одговорност мора да има.

ФАТЕНИ НА ДЕЛО !

Вработени во општина Бутел фрлаат ѓубре и прават огромни депонии во населеното место Кучевачка…

Posted by Го сакам Бутел on Saturday, 10 April 2021

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.