Комбе кое превезувало патници остана без тркало среде булевар во Скопје, на кружниот тек во општина Ѓорче Петров што предизвика паника кај патниците и другите учесници во сообраќајот.

На Фејсбук групата на Фејсбук „Ѕид на сообраќајниот срам“ беше објавено видео на кое што може да се види како комбето без едно тркало стои на средина на кружниот тек.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.