Советничката во Советот на Град Скопје, Светлана Колариќ, реагира што од уличните шахти во Кисела Вода блика вода од која се поплавени улиците.

Кисела Вода функционира!
Во 21 ви век, на 2 km од центарот на градот, си пливаме, извори на сите страни – реагира Колариќ.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.