Кој лаже, градоначалникот, премиерот во заминување или госпоѓа Перса – се запраша новинарот Фуркан Салиу, кој објави видео на кое се гледа како жителката на Волково, која ги обвини градоначалникот на Ѓорче Петров и премиерот во заминување дека ништо немаат направено за селото, тоа и го докажува.

Имено, таа  новинарската екипа ја одвела до улицата за која пред градоначалникот и премиерот во заминување тврдеше дека е неасфалтирана со години и дека децата газат по кал и ги уверила новинарите дека сепак не зборела на памет и дека реалноста е таа. Оваа власт нема исполнето ништо од тоа што го има ветено.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.