Ќе преземат ли надлежните институции нешто, ќе пуштат ли инспектори, патроли на редари, ќе ги разлетаат ли дроновите за да ги документираат прекршителите или ќе остават граѓаните да почнат вербално и физички да се пресметуваат со загадувачите, бидејќи очигледно сите имаме црвени линии, а вакви ликови во комбинација со неактивните институции, веќе сериозно ни зацапале во црвеното поле на толеранција, пишуваат денеска од Иницијативата О2 откако објавија видео во кое се гледа како се ифрла незаконски ѓубре.

Ова во моментов се случува во долот помеѓу Трнодол и Шпанско Село!
Град Скопје Општина Карпош Петре Шилегов Stefan Bogoev Министерство за животна средина и просторно планирање
До кога вака ќе дозволувате? Кај се инспекциите? Кај се казните? Цел дол ни е депонија од вакви!“ , коментираат на фејсбук страницата на О2 Иницијатива.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.