Пријателски совет за накострешениот градоналачник, кому скопјани, од политички побуди, му се виновни за завеаните улици и булевари.

Овие фотографии од вашите албуми се жив доказ дека лажете. Ако беа улиците навреме исчистени во саботата кога паѓаше снегот, немаше да чистите олкав снег в недела.

Погледнете.

(фото: Град Скопје)
(фото: Град Скопје)
(фото: Град Скопје)
(фото: Град Скопје)
(фото: Град Скопје)
(фото: Град Скопје)

И како што велите вие самиот, чистењето е колективна одговорност, па нема оправдување дали биле улиците на општините или на градот.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.