Коце Трајановски во Бутел се сретна со пензионерите.

Разочарани се и излажани од власта. Пензиите ги одвоија од платите а со тоа има се помалку пари кај пензионерите. Ги нема ветените пензионерски домови. Разочараноста е уште поголема зошто економијата тоне а се иселуваат цели семејства.

Нема правен систем. Ветуваа се и сешто, а донесоа тотален колапс во државата. На 12 април ставаме крај на расипништвото на Заев и СДСМ и започнуваме со Обнова на Македонија, вели Трајановски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.