Коце Трајановски, поранешниот градоначалник на Скопје на својот профил на Фејсбук објави дека битката со ковид-19 ја загубил Бранко Трајчевски, вработен во Град Скопје.

Замина мојот долгогодишен пријател и соработник Бранко Трајчевски. Ковидот го совлада.
8 години во Град Скопје работевме посветено и професионално. Нашата различна политичка определба никогаш не беше пречка за да градиме град за сите напротив беше повод за поголема соработка.
Загубивме вистински професионалец во правната фела а јас загубив вистински пријател. Сочуство до неговата фамилија.
Почивај во мир пријателе, напиша Трајановски.

Замина мојот долгогодишен пријател и соработник Бранко Трајчевски. Ковидот го совлада.
8 години во Град Скопје работевме…

Posted by Коце Трајановски on Wednesday, 7 April 2021Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.