Објектот што ќе се купува, освен што треба да биде во централното градско подрачје, односно на просторот во Мал Ринг, мора да задоволи и неколку други критериуми за да одговара на потребите на градската администрација, oбјавува „Слободен Печат“.

Град Скопје ќе распише јавен оглас преку кој ќе прибира понуди за купување деловен објект во строгиот центар на Скопје, односно во Мал Ринг, каде што треба да се смести градската администрација.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.