На социјалните мрежи се појави видео од Тик-Ток на кој се гледа како корисник се фали со своето ново возило. Аудито  е украсено со знамето на Албанија кое е раширено во багашникот  а двоглавиот орел се наоѓа дури и на регистарската ознака и каде треба да стои дека тоа возило и припаѓа на Македонија а не на западниот сосеед.

„Моето нова кола“ напиша корсникот, а ние се прашуваме дали ќе реагира полицијата.

 

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.