Помалку од десет минути нѐ делат од отворањето на првата продавница на шведскиот бренд Х&М во Скопје.

Менаџментот за првите 100 купувачи подготвил богати награди, а тие пак со часови се пред вратите и чекаат да се закитат со една од наградите.

🥇1 купувач – ваучер од 15 000 МКД
🥈2 купувач – ваучер од 10 000 МКД
🥉3 купувач – ваучер од 6 000 МКД

👉Останатите 97 купувачи – ваучер од 1 000 МКД

Погледнете дел од атмосферата пред отворањето на продавницата.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.