Денеска жителите на Скопје беа сведоци како се отстранува името на катната гаража „Македонска Фаланга“. Несекојдневната глетка ги разгневи граѓаните, па на социјалните мрежи напишаа дека македонскиот народ ќе остане запаметен како народ што се самоизбриша од картата на народите!

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.