Што ќе изникне во непосредна близина на градскиот плоштад на местото на сегашното паркче? На потегот од пошта, карши поранешната зграда на Телеком, кон плоштад Македонија ограден е еден дел каде што според жителите во околните згради ќе никне нов објект.

Ќе никне ли ново чудовиште на овој дел од центарот на Скопје. Издале ли дозвола за градба Петре Шилегов и Саша Богдановиќ за уништување на зеленилото во овој дел од градот? Кому му дале атрактивна локација во централното градско подрачје?Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.