Денеска во Гази Баба имавме средба со кандидатот за пратеник од редовите на ВМРО- ДПМНЕ и коалицијата за Обнова на Македонија, Зоран Коцевски, кој го запознавме со проблемите кој ги има Гази Баба со недостаток на паркови на миленици како и за големиот број на улични кучиња, соопшти активистот Стефан Кирков.

Знаевме дека е на наша страна, нè сослуша, ни вети дека ќе се заложи за сè што е поврзано за милениците без разлика расни, не расни, Гази Баба и изборна единица 2….имате огромна подршка од Коцевски за сè… Затоа во среда гласаме за 14!!!!, порача Кирков.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.