разочарани ли се жителите на Карпош од СДСМ и Петре Шилегов? СДСМ и коалицијата вечерва одржaa граѓански собир во Општина Карпош каде обраќања имаа претседателот на СДСМ Зоран Заев, секретарот за меѓународна соработка на СДСМ Бојан Маричиќ, кандидатот за градоначалник на СДСМ и коалицијата за општина Карпош Душко Весковски и кандидатот за градоначалник на Град Скопје Петре Шилегов.

Но се чини Карпош немаше желба да ги слушне. Граѓаните не излегоа да дадат поддршка на кандидатите за градоначалници на Скопје и Карпош. Просторот кај Млечен остана празен…

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.