Драги аеродромци, започнуваме трка за промени! Тргнуваме од моето маало и од утре ќе дојдеме кај секој од вас, ќе зборуваме за решенија, ќе зборуваме за промени!, најави денеска Тимчо Муцунски, кандидатот за градоначалник на ВМРО ДПМНЕ за скопската општина Аеродром.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.