Кандидатот на Левица Петар Георгиевски Камиказа со шеговите порака му го честиташе поразот на Петре Шилегов за градоначалник на Скопје.

Збогум Петре и молим те не нагињи се кроз прозор-напиша Камиказа.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.