На социјалните мрежи се споделува видео од продавница во Скопје. На снимката се гледа како таксист краде пакет од пред дуќанот додека продавачот услужува друг муштерија.

Таксистот скришно оди кон возилото и го става пивото во багажникот.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.