Кај што гори таму се гради, констатираше познатиот инфлуенсер Бомбакис алудирајќи на денешниот пожар кој избувна кај Рампа во Кисела Вода.

Ќе се испитува чиво е земјиштето и градбите каде што избувна пожарот кај Рампа, рече денеска, по пожарот, градоначалникот на Општина Центар, Горан Герасимовски.

Според првичните информации, во тие бараки имало населено ромско семејство.

Кај што има чад, има и бетон, коментираат скопјани.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.