Откако во 18 часот ќе затворат угостителските објекти, граѓаните ги посетуваат трговските центри или пак плоштадите.

Вчера и денеска во центарот на Скопје, сликата е иста. Голем број на граѓани присутни на плоштадот, па речиси дека е и невозможно да се одржува дистанца од најмалку два метри.

Екипата на ТВ21 забележа и полициски службеници кои им пишаа казна на две момчина на возраст од 20-тина години.

Слична сликата денеска беше и во еден голем трговски центар во Скопје.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.