Граѓаните интензивно реагираат на услугите на ЈСО. Скопјани се жалат дека со саати чекаат автобус, автобусите не тргаат според распоредот најавен на веб страната на Претпријатието, не застануваат на сите страници… Една од реакциите се однесува и на отвореноста, комуникативноста на граѓаните. Имено барајќи компетентен со кој може да разговара за својот проблем со ЈСП, скопјанец се јавил во Претпријатието. Од таму му дале број каде може да се обрати за конкретниот проблем. А кога се јавил… му кажале не одговараат на телефон…

Значи имаат вработено човек на телефон за казни и глоби за да кажува дека не разговара за казни и глоби по телефон – реагира тој.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.