Градоначалникот на општина Центар, Саша Богдановиќ, в недела во Косово ќе се венча со својата избраничка Јелена Брауновиќ.

Тој за порталот ММС.мк изјавил дека со скопјанката Јелена која е наставничка во ОУ „Киро Глигоров“, се запознале во Косово и дека се во врска повеќе од една година.

Граѓанскиот брак ќе го склучат во Македонија, а венчавката ќе биде во манастирот „Успение на Пресвета Богородица“ во Грачаница, Косово.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.