Штом актуелниот градоначалник на општина Карпош Стефан Богоев ја споделува веста за кинеско-виетнамските лајкови на објјавите, значи дека СДСМ стои зад хакерскиот напад, констатира кандидатот за градоначалнк Стевче Јакимовски.

❗️Фактот што Стефан Богоев го споделува постот со кинеско-виетнамските лајкови и го препраќа по сите општински организации на СДСМ и СДММ говори дека биле подготвени за овој хакерски напад со цел да ја дискредираат моја Фејсбук кампања.
За жал нивната нечесна намера ја откривме уште во текот на емисијата и ако го следевте моето обраќање 🔴ВО ЖИВО ќе видевте дека ги известувам граѓаните за нападот на кинеско ветнамски ботови.
Очигледно коректна и фер изборна кампања им преставува голема потешкотија.👎🏻

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.