Министерството за внатрешни работи информира дека утре и задутре ќе преземе мерки за посебен режим на сообраќајот по улиците на поширокото централно подрачје на град Скопје, поради официјалната посета на претседателот на Словенија, Борут Пахор на земјава.

МВР во соопштението апелира до сите граѓани – учесници во сообраќајот да ги почитуваат наредбите кои ќе ги даваат полициските службеници.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.