Посебен сообраќаен режим ќе се воведе денеска и утре во период од 14:00 до 22:00 часот поради одржувањето на Европското атлетско екипно првенство во националната арена „Тоше Проески“ во Скопје.

Како што соопштуваат од МВР, за сообраќај ќе биде затворена улицата позади западната трибина на националната арена „Тоше Проески“.

МВР апелира до граѓаните да ги почитуваат наредбите што ги издаваат полициските службеници.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.