На социјалните мрежи се шири повик да се пронајде Драгица, која има 70 години и боледува од Алцхамерова болест. Висока е 160 сантиметри, живее во Тафталиџе и е облечена во крем долга јакна.

Сите што ќе ја видат може да се јават на 071/225-213 i 072/224-875.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.