Пожар избувна во скопската населба Кисела Вода, поточно во подземните гаражи на трговскиот центар кај Стара рампа.

Најверојатно станува збор за запалена инсталација, а во моментов екипите на Пожарната бригада се на терен обидувајќи се да го стават пожарот под контрола, пренесува Слободен печат.

Видеото може да го погледнете на следниот линк.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.