Ивор Мицкосвки на својот фејсбук профил покажа фотографија од мртви стаорици и кучешни измет во школски двор во Центар.

Еден навидум обичен школски двор во центарот на градот.
Пацови умираат во оваа депонија и од гомната на вашите кучиња кои не си ги собирате, напиша Мицковски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.