,,Комунална хигиена“,засега, остана без работа во атарот на студенстксиот дом ,,Пелагонија“, во Кисела Вода.

По силните реакции и критики во јавноста, депонијата зад домот направена од станарите кои своето ѓубре го фрлале од прозорците, е исчистена!

Несовесните и некултурни студенти и други станари, но и раководството дозволувајќи таква неодговорност, силно ја вознемирија јавноста со нехигиената и невоспитаноста кои резултираа со оваа страшна слика.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.