Две девојчиња вчера биле пријавени за исчезнати. Според информациите од МВР триесетишест годишниот М.К. во полициската станица Бит Пазар пријавил дека двете негови ќерки се оддалечиле во непознат правец. Се работи за С.К(14) и Т.К. (13) се оддалечиле во непознат правец.

Од полицијата информираат дека се преземаат мерки за нивно пронаоѓање.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.