Исчезнат е Мирослав Видовски, кого го нема веќе седум дена.

Дедото има 73 години и живее во Центар, на улицата „11-ти Октомври“, од каде му се губи трагата.

Неговото семејство ја контактиралo редакцијата на Курир порачувајќи доколку некој има било какви информации, може да се јави на бројот 077-626-145.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.