Огнен Велковски на Фејсбук пријавил дека неговиот брат Дарко е исчезнат пред еден месец. Дарко последен пат е виден во околината на Драчево и затоа семејството моли да пријави доколку знаат нешто за него.

 

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.